MENU

KATEGORİLER

Motosiklet

Servis Programı

- Müşteriye Özel Arıza Teklifi Oluşturma

- Ücretlendirme Formu

- Araç Servis Görüntüleme

- Servis Raporu Oluştrma

- Servis Kaydı Faturalama

- ve sayamadığımız bir çok özellikler

hemen indir

Motosiklet dünyası

tıpkı araba dünyası gibi başlı başına özellikleri ve ayrıntıları olan karmaşık bir dünyadır. Özellikle motosiklet servisleri için bu durum daha da derinleşmektedir.

Bir motosiklet servisiniz var ve birazda hareketli bir yapıya sahipse çoğu zaman işleri kontrol altında tutmakta zorlanacağız durumların ortaya çıkması kuvvetle muhtemeldir. İşte tam bu noktada size özel bir yazılım olan Onelee Motosiklet Servisleri İçin Servis Programı’ nı kullanımınıza sunuyoruz.

Onelee Motosiklet Servisleri İçin Servis Programı, servis noktasına gelen motosikletlerin araç kabul kayıtlarından tutun da tahsilat durumuna kadar tüm süreçleri zahmetsizce yönetebileceğiniz bir sistemi kullanımınıza sunuyor.

Onelee motosiklet servisleri için servis programı ile yapabileceğiniz bazı işlemleri şöyle özetleyelim:


 1. teklif formu hazırlama: müşteriye ve motoruna özel arızaya göre teklif formu oluşturabilirsiniz.
 2. ücretlendirme formu ( yedek parça – işçilik – vb): hazırlanan formu kalemler bazında fiyatlandırmaya dökebilirsiniz.
 3. servis yeri ( onarım yeri ): servis işleminin nerede yapıldığını programa aktararak kayıt geçmişini detaylandırabilirsiniz.
 4. sigorta kapsamı ( exper ): eğer sigorta kapsamında yapılıyorsa sigorta sürecini kontrol edebilirsiniz.
 5. garanti kapsamı ( yapılan işe garanti verilmesi ): işlemleri garantili yapıyorsanız başlangıç bitiş tarihleri ve hangi parça veya işlemin garanti kapsamında olduğunu görüp yönetebilirsiniz.
 6. müşteri onay kutucuğu ( web siteniz var ise müşteri internetten onay verebilir ): eğer bir web siteniz varsa müşteri yapılan işleme netten girip onay verebilir.
 7. müşteri servis geçmişini görüntüleme: ihtiyaç duyulduğunda müşteriye daha evvel yapılan tüm işlemleri görme imkanı elde edebilirsiniz.
 8. araç servis geçmişini görüntüleme: motorun daha önce hangi işlemlere tabi tutulduğunu öğrenebilirsiniz.
 9. servis kaydını faturalama: faturaya ihtiyaç duyulması durumunda tek tuşla işlemleri faturaya dönüştürebilirsiniz.
 10. tasarlanabilir servis formu oluşturma: servis formu oluşturup tamirat sürecini yönetebilirsiniz. Bu formu istediğiniz bilgilerle ve tasarımla kendiniz donatabilirsiniz.
 11. servis raporu oluşturma: yapılan işlemleri müşteriye sunmak üzere rapor formatına çevirebilirsiniz.
 12. servis istatistikleri alma (aylık analizler vb ): haftalık, aylık ve yıllık şekilde servisin röntgeni niteliğinde olan ve mali durumunuzu görebileceğiniz istatistiklere erişebileceksiniz.
 13. servis ücretinin müşteri hesabında borçlanması: yapılan işlemler doğrultusunda müşteri carisini borçlandırabilir ve alacak takibini cari üzerinden takip edebilirsiniz.
 14. servis lokasyonlarını özelleştirebilirsiniz: servise girişi yapıldı, parça bekliyor, onarım aşamasında, expertiz onayı bekleniyor, araç iadesi yapıldı, ücreti alındı, açık hesaplara taşındı şeklindeki süreç bilgilerini aşamalarıyla kontrol altında tutabilirsiniz.
 15. özel tanımlı alanları özelleştirebilirsiniz: bunları örneklememiz gerekirse, muayene tarihi, motorun rengi, şase numarası, motor numarası, ruhsat numarası, tescil tarihi, motor gücü, vb.

Ayrıca tüm bu işlemlerin yanında muhasebesel işlemleri de Onelee Motosiklet Servisleri İçin Servis Programı ile takip edebileceksiniz. Ödemeler, tedarikçilere olan verecekler, veresiye durumu, satışların durumu, bankalar, kasa gibi takip gerektiren işlemleri de rahatlıkla yapabileceksiniz. Onelee Motosiklet Servisleri İçin Servis Programı, motosiklet servisleri için en ideal takip ve işletim programıdır.