MENU

KATEGORİLER

Fatura Yazdırma Programı - Fatura Kesme Programı - Proforma Fatura Programı - Full

Muhasebecilerin veya muhasebe ile ilgili çalışanların yapmak zorunda olduğu işlerden biri de faturalama işlemidir. Buna satış personelini de dahil edersek ortaya burada da proforma faturalama işlemi çıkmaktadır.

Kullanılan programın bu konuda çalışana kolaylık sağlaması, hata oranlarını minimize etmeye yarayacak ve çalışanın üzerindeki iş yükünü azaltacaktır.

Onelee fatura yazdırma ile faturalama işlemi artık çok kolay. Nasıl mı?

Aslında tüm muhasebe programları fatura kesme özelliğine sahiptir fakat uğraştırıcı ve zaman alıcı tarafı maalesef aşılamamıştır. Onelee programının kendi bünyesinde bulunan bu özellik, kullanıcıya, fatura kesmede birçok özellik ve kolaylık sunar. Fatura parametreleri zaten stok ve cari kart bilgileri girilirken programa dahil edilmişti. Geriye kalan faturanın tasarımını yaparak çıktısını almak kalıyor. Burası faturalandırmanın esas kısmıdır.

Fatura dizaynı kullanıcının isteğine bırakılır. Örneğin bir fatura dizaynı yapmak istediniz, tutar hanesini istediğiniz basamaklı sayı şeklinde gösterebilirsiniz. Bu yolla en küçük tutarları bile kontrol altına alabileceksiniz. Miktar hanesini istediğiniz basamaklı ayarlayabilirsiniz. Örneğin iki basamaklı ayarladınız, üç basamaklı miktarlı bir fatura kesilmek istenirse, yetkiyi iki basamağa ayarladığınız için bu faturanın kesilmesinde muhakkak kontrolünüz olur ve riskli işlem kapsamında olduğundan kontrolü elden bırakmamış olursunuz.

Fatura bilgilendirme özelliği sayesinde dilerseniz müşteriye kesilen faturayı ve borç bilgilerini e-mail veya sms yoluyla bilgilendirebilirsiniz. Bu kurumsal yapıların en çok kullandığı özelliklerden biridir.

Üçlü fatura yazdırma özelliği: bu özellikle, yazdırılması gereken üç nüshanın üçü için de ayrı ayrı uğraşmak yerine tek seferde üç nüshayı da çıktı alabilme imkanı kullanımınıza sunulur. Maliyeti yüksek olan baskı makinesi veya yazıcı edinmenize gerek kalmadan yazdırma sepeti özelliği sayesinde bu işlemi tek tuşla ve gayet ucuz şekilde tamamlayabileceksiniz.

Fatura tasarımı ve yazdırma işlemi: faturanıza eklemek istediğiniz şeyleri fatura tasarlayıcı ile ekleyebilirsiniz ve şirketinizi burada da bir adım öne çıkaran bir fatura görseli elde edebilirsiniz. Herhangi bir özelliğin üzerine tıkladığınızda o verileri ekrana getiren bir kutucuk karşınıza gelir, bu kutucuğu sağ taraftaki fatura önizleme alanında nerede çıkmasını istiyorsanız oraya sürüklemelisiniz. Üzeri çizgili olan değerler zaten hali hazırda faturanızda kullandığınız özellikleri ifade eder. Tüm kullanabileceğiniz özellikler hemen solda listelenmiştir. Eklenen özellikler sağ tarafta kutucuklar halinde karşınıza gelir. Gerçek faturanıza baktığınızda ürün bilgileri, kdv değerleri, alıcı bilgileri gibi alanlar nerede ise, ilgili kutucuğu sürükleyip o alana bırakmanız yeterlidir. Kaldırmak istediğiniz bir özellik kutucuğu var ise seçip delete butonu ile kaldırabilirsiniz.

Fatura Yazdırma: Fatura yazdırma işleminden sonra kesmiş olduğunuz fatura üzerinden maliyetlendirme işlemi yapılabilir. Faturadaki her bir ürünün veya hizmetin maliyeti ve oranı hesaplanarak kesilen fatura kar tutarı hesaplanır.

 

Fatura Kopyalama: Fatura kopyalama özelliğinden daha fazla iş yapan tema özelliği ile istediğiniz her faturayı kopyalayabilirsiniz. Faturaya -örneğin- tema adı vererek sürekli kestiğiniz bir faturayı zahmetsizce tekrar tekrar kesip yazdırabilirsiniz.

 

Desi biçiminde Fatura Oluşturma: eğer bir sünger üretim işi yapıyor veya kargo gibi bir işle meşgulseniz bu özellik işinizi çok kolaylaştıracak. En-boy-yükseklik-ağırlık-hacim formüllerini kullanarak fatura kesme işlemini rahatça yapabilirsiniz.

Onelee fatura yazdırma ile fatura kesme işlemlerinde de zamandan ve yüksek maliyetlerden tasarruf ederek işletmenize kazanım yapın.

Fatura Penceresi

Cari Kart Seçimi

Stok Kart Seçimi

Onelee fatura yazdırma programı esnek ve öğrenimi kolay fatura yazdırma aracıdır. Özelleştirilebilir, uyarlanabilir ve özel tasarımlar ile belge yazdırma gereksinimlerini karşılar. Onelee ile fatura, irsaliye, işlemlerini rahatlıkla kayıt altına alıp takip edebilirsiniz. Fatura yazdırıcı ile çıktılarını yazıcınızdan alabilirsiniz. El ile fatura keserken yaşadığınız zorlukların önüne geçer ve zaman kaybının önlersiniz.

Fatura Bilgilendirme

Basamak Sayısı

3lü fatura yazdırma

Fatura bilgilendirme ile müşterilerinize SMS veya E-MAIL yolu ile borç durum veya ödenmemiş fatura bilgilerini gönderebilirsiniz.

Basamak sayılarını istediğin kadar çoğaltabilirsiniz. Örneğin Birim fiyat hanesi 4 basamaklı,Miktar hanesi 3 Basamaklı,Tutar hanesi ise 2 basamaklı olarak yapılandırabilir siniz. Bu sayede küçük meblağlı işlemlerinizi kolayca takip edebilir hale gelirsiniz.

Onelee Muhasebe programına eklenen bu özellik sayesinde LASER yazıcıdan tek bir seferde 3 nüshalı fatura yazdırabileceksiniz. Yüksek maliyetli baskı ve yazıcı almanıza gerek kalmaz. Yazdırma sepeti ile faturalarınızı sıralı bir şekilde yazdırabilirsiniz.

Fatura Tasarımı Ve Yazdırma İşlemleri

Faturanıza tasarımıza eklemek istediğiniz özellikler fatura tasarlayıcı ile eklenir. Herhangi bir özelliğin üzerine tıkladığınızda o verileri ekrana getiren bir kutucuk karşınıza gelir, bu kutucuğu sağ taraftaki fatura önizleme alanında nerede çıkmasını istiyorsanız oraya sürüklemelisiniz. Üzeri çizgili olan değerler zaten hali hazırda faturanızda kullandığınız özellikleri ifade eder. Tüm kullanabileceğiniz özellikler hemen solda listelenmiştir. Eklenen özellikler sağ tarafta kutucuklar halinde karşınıza gelir. Gerçek faturanıza baktığınızda ürün bilgileri, kdv değerleri, alıcı bilgileri gibi alanlar nerede ise, ilgili kutucuğu sürükleyip o alana bırakmanız yeterlidir. Kaldırmak istediğiniz bir özellik kutucuğu var ise seçip delete butonu ile kaldırabilirsiniz.

Fatura Tasarlayıcı

Fatura Yazdırıcı

Örnek fatura ve kullanabilen araçlar

Fatura kesme işlemi için bluetooth veya kablolu barkod okuyucudan faydalanabilirsiniz. Bu sayede saniyeler içinde ürün seçimi yapmış olursunuz. Ayrıca paket içeriği hazırlamak için barkod yazıcı kullanarak liste oluşturabilirsiniz. Fatura tasarımını yaptıktan sonra Laser yazıcı veya Nokta vuruşlu yazıcı kullanarak matbaacınızdan yaptırmış olduğunuz size özel faturaya çıktı alarak faturanızı kesmiş olursunuz.

Özel Tasarım Fatura

Oki ML1120 Yazıcı

Bluetooth Barkod Okuyucu

Onelee Fatura Menüsü


Fatura Yazdırma

Fatura yazdırma işleminden sonra fatura üzerinde maliyetlendirme yapılabilir. Faturadaki her ürünün veya hizmetin maliyet tutarı ve oranı hesaplanarak fatura kar tutarı hesaplanır.

Fatura Kopyalama

Fatura kopyalamadan daha fazla iş yapan tema özelliği ile istediğiniz bir faturayı kopyalayabilirsiniz. Ayrıca faturaya tema adı vererek sürekli kestiğiniz bir faturayı zahmet çekmeden tekrar tekrar kesip yazdırabilirsiniz

En-boy-yükseklik-ağırlık-hacim formüllerini kullanarak fatura kesiyor iseniz bu özellik tam size göre. Örneğin sünger üretimi yapıyorsunuz ve en-boy-yükseklik ile fatura kesmeniz gerekiyor. Bu durumda SX formülleri tanımlayarak faturanızı desi birimde oluşturabilirsiniz.